poniedziałek, 26 stycznia 2015

Ty jesteś kowalem swego losu!


Czy Ty też nosisz w sobie takie wstrętne uczucie, że mogłabyś więcej, mogłabyś lepiej, miałabyś wszystko, gdyby nie ta straszna codzienność, w której nie masz na nic czasu. Wstajesz rano pełna energii, myślisz o rzeczach do zrobienia, jesteś zdeterminowana do odhaczenia poszczególnych zadań na liście, idziesz do pracy, mija (zazwyczaj) 8 godzin, czasem miłych przyjemnych, a czasem tak męczących, że zdawałoby się że trwają nieskończoność- wracasz do domu i masz przed sobą obiad do zrobienia, wysprzątanie mieszkania, pranie, prasowanie, lekcje do odrobienia z dzieciakami, a tu nagle pralka zaczęła wylewać, to jeszcze trzeba do fachowca zadzwonić, (ah nie wiedziałaś, że to na termin musisz się umówić jak do lekarza?) więc nie masz szans by się pojawił, kiedy go potrzebujesz (czyli NATYCHMIAST) to musisz czekać na chłopa, aż wróci zmęczony z pracy i on nie wie, on się nie zna przecież, a ty dalej z brudnym praniem i zalaną łazienką, już nie wiesz do czego te ręce włożyć, mam pisać dalej? Czy każda z nas wie o czym mowa? To jak tu znaleźć czas dla siebie? Jak nie zwariować?! A ta lista, na którą rano spoglądałaś z uśmiechem, że wreszcie zaczniesz robić coś dla siebie, ale kiedy? Jak po całym dniu marzysz tylko o szybkim prysznicu i leżeniu na kanapie, błagasz w duchu, żeby tylko nikt już nic nie chciał od Ciebie i sama też już nic dla siebie..

Powyższy opis jest troszkę przerysowany, chociaż myślę, że większość z nas miała takie ekscesy, wiadomo, że to się codziennie nie zdarza no ale..


Chodzi mi o to, że tylko jedno życie mamy i to jak ono wygląda zależy tylko od nas! Wiem, wiem to wszystko to się tak tylko dobrze mówi, a kiedy chcesz wdrożyć jakieś zmiany to zawsze coś nie jest tak. Takie myślenie nie doprowadzi nas do sukcesu niestety.
Dlatego zanim zaczniesz cokolwiek robić, usiądź wygodnie i pomyśl o tym czego tak na prawdę chcesz, o czym marzysz, gdzie widzisz siebie za 5 lat. Spisz to wszystko na kartce, mogą to być daleko idące plany typu piękny dom, super samochód, ale także takie małe sprawy jak wybielenie zębów, czy kursy fotograficzne. Najlepiej jednak, żebyś dokładnie sobie to wyobraziła, wyrysowała konkretny dom, czy markę samochodu. Bardzo pomocne będą wizualizacje, które sama możesz stworzyć wycinając z gazet zdjęcia swoich marzeń i naklejanie ich na jakąś plansze, lub po prostu zrobienie sobie kolażu takich zdjęć na pulpicie komputera. Ma to na celu częste spoglądanie na swoje przyszłe dokonania, a co za tym idzie częste myślenie o nich! Potwierdzonym bowiem jest fakt, że częste myślenie o danej rzeczy, ją urzeczywistnia. Bo to wszystko mamy w głowie! Pamiętaj, że całe dobro jakie na Ciebie spada sama stworzyłaś w swojej głowie i tak samo dzieje się ze złymi czynnikami.

Bardzo gorąco polecam książkę "Potęga podświadomości" Josepha Murphy'ego albo świetny film "Secret", moje odczucia po obejrzeniu i przeczytaniu są bardzo motywujące i wiem, że jestem panią swego losu

A tu link do Natalii z bloga jestrudo, świetnie opisuje jak zrobić kolaż ze zdjęć w Photoscape :) Dajcie znać, czy słyszeliście już o tym i jak ewentualnie się na to zapatrujecie.

1 komentarz :

Copyright © 2014 Na wrzosowisku
Designed By Blokotek