sobota, 28 lutego 2015

Makijaż krok po kroku

szminka kryolan puder

Wiadomo, że każda z nas od momentu skończenia okresu dziecięcego, a nawet już w okresie dziecięcym podpatrywała mamę jak nakłada na twarz jakieś dziwne mazidła, a potem sama próbowała na sobie sprawdzić z czym to się je.
Można zatem śmiało stwierdzić, że sztukę makijażu wyssałyśmy z mlekiem matki, ale czy aby na pewno robimy to poprawnie?
face twarz make up

1. Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest dokładne oczyszczenie skóry, pozbycie się resztek starego makijażu, czyli DEMAKIJAŻ.
Zawsze warto mieć pod ręką tonik, który jak sama nazwa wskazuje tonizuje skórę, a inaczej mówiąc przywraca naszemu naskórkowi naturalną kondycję i wspomaga właściwości ochronne skóry.
2. Nawilżenie to następny krok, możemy to zrobić za pomocą specjalnej bazy pod podkład lub po prostu nałożyć krem na dzień. Ważne jest jednak, aby produkt się wchłonął, więc należy odczekać kilka minut. Możemy pomóc nieco w tym procesie delikatnie oklepując opuszkami paców naszą twarz.
3. Przechodzimy do zneutralizowania odcienia skóry, aby dobrze wykonać ten krok przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co chciałabyś osiągnąć przez makijaż lub jaki masz największy problem z cerą.
Potrzebny nam tutaj będzie toner, którego zadaniem jest zamaskowanie niedoskonałości. Do wyboru mamy różne tonery : zielony, niebieski, perłowy, złoty, w zależności od rodzaju problemu.
Np. zielony jest dla kobiet, zmagających się z zaczerwienieniem skóry czy popękanymi naczyńkami. 
(W kolejnym poście opiszę szczegółowo o co tutaj chodzi.) 
Jest to też odpowiednia chwila na korektor, którym zakrywamy ewentualne wypryski, czy pieprzyki, których nie lubimy:) Korektor powinien być najwyżej o dwa tony jaśniejszy niż podkład.
4. I tutaj dochodzimy do podkładu, najważniejsze by dobrze dobrać podkład do odcienia naszej skóry. Najlepiej było by w sklepie podczas zakupu nabrać na palec odrobinę wybranego podkładu i wklepać go na linię żuchwy. Odpowiednio dobrany podkład nie powinien być widoczny na tej właśnie linii.
Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będzie gąbeczka albo pędzel, którymi rozpoczynamy nakładanie podkładu od czoła. Wykonujemy ruchy od góry do dołu (chodzi przede wszystkim o to by nie nakładać pod włoski). Należy dokładnie rozetrzeć granice na kościach żuchwy, czole i przy uszach.
5. Ideałem jak powszechnie wiadomo jest owal twarzy, niestety nie każdego natura obdarzyła tak hojnie w idealne wymiary, na szczęście możemy tutaj nieco oszukać. Aby skorygować niedoskonałości w budowie naszej twarzy należy rozjaśnić miejsca, które chcemy zaokrąglić lub przyciemnić partię, które chcemy optycznie zmniejszyć.
Potrzebne nam tutaj będą dwa odcienie podkładów jaśniejszy i ciemniejszy od podstawowego. (W kolejnym poście opiszę jak to działa)
puder transparentny pedzel make up

6. Nadszedł czas na puder, osobiście używam pudru sypkiego ryżowego (przeźroczystego) nakładam go tylko na tzw. strefę T(miejsca wydzielające najwięcej sebum), czyli czoło nos i brodę. Dzięki temu zabiegowi makijaż dłużej się utrzyma.

7. Brwi są jak dla mnie jedną z najważniejszych części makijażu, źle zaznaczone lub nieumiejętne ich wyrywanie potrafi zepsuć cały efekt końcowy. Ważne jest, by je podkreślić, przyciemnić matowym cieniem (zbliżonym do naturalnego ich odcienia) albo henną
8. Malowanie oczu, tutaj dowolność, oczywiście dobrze było by znać odpowiednie techniki (o tym już wkrótce)


9. Jednym z ostatnich kroków jest modelowanie twarzy za pomocą bronzera, dzięki temu możemy wyszczuplić twarz, zmniejszyć czoło a i nawet skrócić nos.
10. Aby ożywić cerę i nadać jej blasku pędzelkiem nakładamy róż na ruchomą część policzków.

usta szminka

11. Kończymy nasz make up malując usta, również następuje tutaj dowolność od błyszczyków przez kredki po szminki...
Dobrym trikiem przy wieczornym makijażu lub okazjonalnym jest rozświetlacz na szczycie kości policzkowych, natomiast nie wolno go użyć w okolicach oczu, ponieważ uwidoczni zmarszczki

To tyle jeśli chodzi o podstawy, w planach mam jeszcze sporo postów, opisujących jak niwelować niedoskonałości naszej twarzy, mam nadzieję, że zainteresuje Was.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na wrzosowisku
Designed By Blokotek